Skip to content Skip to footer
independent mega-roadtrip

To nejvíc ze severního a středního Vietnamu 🇻🇳

Ikonická zátoka Ha Long, procházky po rýžových plantážích, plavby po historických městech, pláže, národní parky, treking a taky … inu mrkněte níž 👇

Ikonická zátoka Ha Long, procházky po rýžových plantážích, plavby po historických městech, pláže, národní parky, treking a taky … inu mrkněte níž 👇

Kdy vyrážíme?

12 dní, 9 nocí

29. 4. – 10. 5. 24 

15 dní, 12 nocí

29. 4. – 13. 5. 24

15 dní, 12 nocí

d4fc8e3e1a76488a95c6aab9f142939f

Koho bereme?

6-12 spřízněných duší

… co milují aktivní dovolenou plnou srandy, dobrodružných zážitků a poznávání nových kultur i přátel.

Zbývá posledních 5 míst

Víš, že chceš s námi na roadtrip, ale nesedí Ti termín? I tak můžeš vyplnit přihlášku. Přidáme Tě na náš VIP seznam a ohledně dalšího termínu Ti dáme vědět přednostně.

přesně pro tebe jsme připravili

ROADTRIP, na který
jen tak nezapomeneš 🤩

cinematic video z roadtripu

Co všechno uvidíš a zažiješ
na vlastní spocený triko?

A k tomu sa priprav na ...

A to všetko bez starostí, stresu a plánovania, pretože ťa osobne prevedieme celou cestou a pomôžeme ti so všetkým, čo budeš potrebovať.

Čo ty na to?

Jaká místa navštívíme?

Čeká nás 8 zastávek, odkud vyrazíme na desítky dalších výletů po okolí

Tradiční Hanoj

V Hanoji se ponoříme do historie, projdeme uličkami plnými památek, navštívíme oblíbenou “train street” a ochutnáme místní streetfood, který naše chuťové pohárky připraví na jinou kultůru.

Fotogenická Sa Pa

V malebném údolí Sa Pa se vydáme na magickou túru vesničkami, které se tyčí nad úchvatnými rýžovými terasami a v jedné z nich dokonce přespíme u rodačky z místního kmene. Vyzkoušíte si tu tak život místňáků na vlastní kůži.

Dobrodružný Ha Giang

V Ha Giangu si osedláme motorky a projedeme si najkrásnější hory Vietnamu co by kamenem dohodil od hranic s Čínou. Pro nás jsou to jedny z nejkrásnějších pohledů, které nám už navždy zůstanou v paměti.

Pohádková zátoka Ha Long

Nočním autobusem se přesuneme ohřát na daleký ostrov Cat Ba u zálivu Ha Long, kde nás čeká šnorchlování, koupání v moři a objevování džungle v panensky divokém národním parku.

Úchvatné Ninh Binh

V Ninh Binh se na kole projedeme klidnými cestami kolem jezera Tom Cuc, na lodi proplujeme dechberoucí přírodou až do zákoutí místních jeskyní a na impozantní západ slunce si vyšlápneme na nejvyšší zdejší vyhlídku.

Lampióny rozzářená Hoi An

V pohádkové Hoi An se necháme pohltit úzkými uličkami historického centra, kde si vyfotíme nádherně dochované tradiční domy, na kole se přes místní vesničky pojedeme vykoupat k nedalekému moři a večer se necháme unášet místní říčkou ve společnosti stovek rozvícených lampiónů.

Ikonické ruiny My Son

Jeden z nejvýznamnějších archeologických komplexů jihovýchodní Asie (UNESCO) byl postaven mezi 4. a 14. a sloužil jako náboženské a kulturní centrum říše Cham. Nachází se zde stovky věží, staveb a soch, které kombinují hinduistické a buddhistické vlivy.

Energický Da Nang

No a rozloužíme se v pulzujícím městě Da Nang. Projdeme si tu nekonečnou promenádu s plážemi podél celého města a cestou na místní vyhlídku navštívíme opičky na nedalekém poloostrově. No a samozřejmě tu ochutnáme i místní noční život.

program

Co nás čeká konkrétně?

Pro více detailů si jednotlivý den rozklikni.

Vítejte ve dni NULA. 😄

Dnes si užijete dlouhý den, (ale pokud si stáhnete do mobilu filmy, eknihy či audioknihy, tak velmi příjemný 😉) 

šťastnou cestu!

Po dlouhém letu Tě taxík hodí na hotel v Hanoji a pokud nebudeš chtít odpočívat, můžeme dát dobrovolnou společnou večeři a procházku večerní Hanojí. A kdo bude chít, může navštívit i tradiční vietnamské loutkové divadlo. 🎭

Hanoj
Hanoj
 
 
 
 
 
 

Celý den strávíme procházkou po nejzajímavějších a nejfotogeničtějších místech Hanoje, abyste nasáli kulturu, místní architekturu, trhy, historii – zkrátka vibraci 8miliónového hlavního města Vietnamu.

Zároveň ochutnáme tradiční kulinářské speciality jako polévku Pho Bó, Bun Chá a nebo mezi místňáky populární bagetu Báhn Mi. 

Po večeři sedneme do lůžkového autobusu a vypravíme se na sever Vietnamu do horského městečka Sa Pa.

 
Hanoj
Hanoj
Hanoj
Hanoj
Hanoj
Hanoj

 

Hned po snídani se vydáme na jeden z nejkrásnějších treků z celého Vietnamu (cca 7h). 

Půjdeme po úpatí krásných hor s neskutečnými výhledy na nekonečné rýžové plantáže. Po celou dobu nás bude provázet naše milá průvodkyně z místního kmene. (Když provázela nás, po celou cestu na zádech nesla i svého 2měsíčního synka. 🙂 ) 

Je skvělá! A po krásné procházce nás ubytuje u sebe doma v malé roztomilé vesničce, uvaří nám místní speciality a nakonec, kdo bude chtít si může zahrát jejich tradiční společenské hry a ochutnat místní “happy water” (což je taková místní slívka). 🙂 

 
Sa Pá
Sa Pá
 
 

Následující ráno se dodávkou přesuneme zpět do městečka Sa Pa, kde se projdeme uličkami turistického městečka Sa Pa, koupíme sváču (třeba výborné místní smažené kaštanové buchty) a vydáme se na nenáročnou procházku z kopce dolů do nedaleké vešničky Cat Cat, kde kromě krásné přírody a vodopádu budeme obdivovat místní řemeslné umění. A když budeme mít štěstí, nechají nás nahlédnout i do jejich školy během výuky. 👩‍🏫

Po procházce si dáme rychlý oběd a vyrazíme na autobus do další horské destinace – Ha Giang, kde se ubytujeme ve velmi příjemném hostelu daleko od rušných měst a silnic. 

Po náročné cestě si odpočineme u bazénu, zahrajme si šipky, kulečník, vychutnáme si skvělou místní večeři a připravíme se na nejnáročnější část tohoto tripu. 🎱

 
Cat Cat Village
Cat Cat Village

Za nás rozhodně nejkrásnější výhledy a krajiny jsme viděli ze sedla motorky během 2denního výletu na motorkách touto klikatící se horskou oblastí. Kdo s sebou budete mít mezinárodní řidičák a budete si chtít zkusit řídit (doporučujeme skutečně pouze velmi zkušených řidičům), může si to zažít na vlastní plyn. 

Pokud máte strach, můžete si připlatit a sednout si na sedlo za místního zkušeného řidiče, který vás bezpečně celou cestou proveze. 

Ha Giang Loop Tour🏍️

No a pokud máte panickou hrůzu z motorek a preferujete radši chůzi, i to je v pořádku. 🙂

Se zbytkem party totiž vyrazíme na okruh dodávkou. Kromě nezapomenutelných výhledů a dechberoucích serpentýn navštívíme také vlajkovou věž Lung Cu – ikonickou stavbu ležící na nejsevernějším místě Vietnamu.

Přespíme ve městě Meo Vac hromadně v jedné dormitóře (hodně jednoduché, takže nečekejte žádnej luxus), ale o to autentičtější zážitek to pro nás bude. 🙂

Ha Giang Loop Tour
Ha Giang Loop Tour
 

Hned ráno se vydáme na největší lokální trh v této provincii, který probíhá každou neděli. Ne, nečekejte žádná turistická lákadla a suvernýry. Zažijete pravý nefalšovaný trh, kam se schází obchodníci z širokého okolí. Uvidíte tu prodej dobytka, zeleniny, oblečení … zkrátka zažijete skutečný Vietnam. 

Po sedneme do dodávky a projdeme si další část překrásného okruhu Ha Giang Loop a budeme obdivovat fotogenické serpentýny, rýžové plantáže, hory, řeky … aaaah 🤩

Hà Giang
 
Hà Giang
Odpoledne po večeři sedneme do nočního autobusu, který nám bude tentokráte i ubikací. Ale nebojte – vietnamské noční lůžkové autobusy jsou na takové vzdálenosti uzpůsobené, takže jsou poměrně pohodlné a když s sebou budete mít masku na oči a špunty do uší, je pravděpodobnost, že i usnete. 😀

Konečně mořeeee! Po dlouhé noční cestě autobusem dorazíme na jeden z highlightů naší cesty a jedno z nejnanavštěvovanějších míst Vietnamu – zátoky Ha Long Bay. 

Nicméně nezůstaneme na břehu a společně s autobusem se necháme trajektem hodit na krásný ostrov Cat Ba, kde se ubytujeme, projdeme si promenádu kolem moře …

… nadechneme se čerstvého vzduchu, dáme oběd a odpoledne se vydáme poznávat místní jeskyně a panenský přírodní národní park, který je zároveň džunglí. Pro milovníky turistiky a přírody to bude velký zážitek.

Cát Bà Island
Cát Bà Island
 
 

No a tento den vyrazíme na výlet lodí po úchvatné zátoce Ha Long Bay. Kromě ikonických skal tyčících se z moře si prohlédneme tzv. plovoucí vesničku (kde skutečně dodnes žijí místňáci), projedeme se na kajaku, zašnorchlujeme si, vychutnáme si oběd na lodi a odpoledne když zbyde čas si můžeme zajít omrknout i nedalekou místní pláž. 

Cát Bà Island
Cát Bà Island

Ráno si trošku přivstaneme, abychom stihli autobus do Ninh Binh, kam dorazíme kolem poledne. Dáme si oběd, ubytujeme se uprostřed nekonečných řek, skal a údolí – v oblasti Tom Cuc. 

Odpoledne si pojedeme zaveslovat kolem rýžových plantáží, majestátních vápencových masivů a okouzlujících jeskyní. 

… a den zakončíme výšlapem na věhlasnou jeskyni Mua. Jeskyně je přirovnávána k “Velké čínské zdi”. Po 500 schodech se vyšplháme na vrchol, odkud se nám naskytne nádherný pohled na Ninh Binh a úžasný panoramatický výhled na Tam Coc. Tam Cốc – Bích Động - Ninh Bình, Việt Nam

Tam Cốc – Bích Động - Ninh Bình, Việt Nam
Tam Cốc – Bích Động - Ninh Bình, Việt Nam
 
 

Kdo bude chtít, může si ráno půjčit kola a projet si omrknout nedalekou Pagodu zasazenou do skalního útvaru a cestou se pokochat unikátní místní rozvkvetlou krajinou. 

 

Ninh Binh

Ninh Binh
Ninh Binh
 
Ráno se autobusem necháme odvézt na hanojské letiště … no a pro ty, kteří se rozhodli pouze pro 10denní trasu tam naše společná cesta také končí. Pak už zbývá jen let do Evropy. 
 

Tak šťastnou cestu a snad někdy příště. Ahooj! 👋

A ostaní dobrodruhové dnes zažijí ješte – Procházky a koupačky na nekonečné pláži ⛱️

Po přeletu z Hanoje do Da Nangu se ubytujeme a rovnou se převlékneme do plavek a půjdeme prozkoumat dlouhou pláž, která lemuje celé město. A kdo bude chtít, může ochutnat i bohatý noční život, který Da Nang nabízí. 🙂

nestačí? chceš zažít víc?

Máš víc času a chceš prozkoumat i Střední Vietnam? Prodluž si trip o 3 dny!

(celková doba prodlouženého roadtripu je 15 dní, 12 nocí – vč. odletového a příletového dne zpět do Evropy.)

Po přeletu z Hanoje do Da Nangu se ubytujeme a rovnou se převlékneme do plavek a půjdeme prozkoumat dlouhou pláž, která lemuje celé město. A kdo bude chtít, může ochutnat i bohatý noční život, který Da Nang nabízí. 🙂

Ráno po snídani se krásnou túrou vydáme po národním parku – tzv. plících Da Nangu za nejkrásnějšími vyhlídkami na město i oceán, ale i za panenskou přírodou a zvídavými opičkami.Při zpáteční cestě navštívíme sochu Lady Buddhy, která dosahuje výšky více než 67 metrů, což ji činí jednou z nejvyšších soch na světě. Vedle ní se necháme okouzlit pagodou Linh Ung, která je taktéž jednou z nejvyšší v regionu.Odpoledne se vydáme na jeden z nejvýznamnějších archeologických komplexů jihovýchodní Asie – úchvatnou zříceninu My Son (UNESCO) místy připomínající kambodžský komplex Ankor Wat.Den zakončíme v nejbarevnějším městě Vietnamu – Hoi An.

Než se vydáme prozkoumat historické centrum města, tak si půjčíme kola a vyrazíme prozkoumat nedalekou tradiční “kokosovou” vesničku, kde si můžete vyzkoušet plavbu na unikátní kulaté bambusové lodičce, na které se přepravují místní rybáři a nakouknout pod pokličku místním tradičním řemeslům.Poté si projdeme malebné uličky Hoi An, nakoupíme suvenýry, ochutnáme místní speciality, oddechneme si u kávy a po setmění si dáme projížďku mezi desítkami lodičkami osvícenými stovkami pestrobarevných lampiónů.

I to nejkrásnější dobrodružství musí jednou skončit. Stejně jako život sám.Nyní nezbývá než poslední objetí, zamáčknout slzu a nasednout do dodávky, která nás hodí na letiště v Da Nangu a poté zpět do Evropy do všedního života. A nebo – kdo bude chtít, může pokračovat s našimi tipy po vlastní ose dál na jih Vietnamu.

A mnohem
a mnohem víc!

Jo, bude to hodně našlapaný a každý si přijde na svý. Nicméně neboj – jelikož ctíme slova, co máme v logu – každý výlet je dobrovolný. Kdykoliv jakýkoliv program či výlet můžeš vyměnit za vlastní průzkum místa nebo klidně relax na pokoji.

i když trošku crazy, jsme

Tví průvodci


Krok za krokom s nami a skupinou podobne zmýšľajúcich dobrodruhov bezpečne zažiješ, aké to je objavovať Vietnam na vlastnú päsť bez cestovky.
… pretože sloboda sa naučiť nedá – ta sa dá len (za)žiť.

Jakub Štefanec

Tvůj independent guide

Alexandra Bavolárová

Tvůj independent guide

a uděláme maximum pro to, abyste si odnesli ty nejkrásnější vzpomínky

stejně jako už přes 75 letošních účastníků. 🙌

na kolik to celé vyjde?

Moře zážitků za nejnižší cenu na trhu!

 Celý program (vč. letenek, ubytování, dopravy po místě, vstupů na atrakce, kompletního programu a českého průvodce)

můžeš zažít už …

12 dní: od 37 134 Kč (1511 EUR)
15 dní: od 40 112 Kč (1633 EUR)

(dle úrovně tvého komfortu v rámci ubytování a přeletů z/do Thajska (počet přestupů, celkový čas letu a aktuální ceny letenek)).

Cena pobytu je kalkulována s nejnižší cenou letenek v daném období platnou k 1. 12. 2023. Jelikož se cena letenek neustále vyvíjí, konečná cena se tak může od uvedené částky lišit. Aktuální cenu Ti rádi ověříme po zaslání nezávazné přihlášky.

+ navíc 👆

můžeš využít unikátní příležitosti posvítit si v rámci “WALKING COACHINGU” s Kubou na problematická témata která Ti brání žít #independentlife

(běžná cena 3 500 Kč/h)

rozhodnuto?

Láká Tě to a chceš vědět víc?

Stačí vyplnit nezávaznou přihlášku a Kuba Ti zavolá, aby Ti zodpověděl veškeré tvé otázky.
A pak už to bude čistě na tvém rozhodnutí. 🙂

reference a příběhy účastníků

A jak cesty hodnotí, ti co byli s námi?

Spoznala som úžasných ľudí, zmýšľajúcich podobne ako ja. Som šťastná a vďačná za tento DAR, ktorý nie je samozrejmosťou. Zo zážitkov má najviac oslovila prechádzka džunglou a kúpanie pod vodopádmi v daždi 🌧️…najlepšia je prechádzka dažďom bez pršiplášťa a v plavkách 😁…cítila som slobodu a prepojenie s prírodou.

Janča

účastníce retreatu v Thajsku

Moc vám děkuji za příjemně strávený čas v krásné přírodě na ostrově a v partě lidí, která se tam sešla díky vaší iniciativě a nápadu. Daleko,daleko od ČR 😀, což nemyslím nijak špatně, právě naopak :)) Místní chrámy se zátiším moře tomu dodávaly patřičnou atmosféru. Náhoda dala potkat spřízněné duše a vytvořila přátelské vazby. Pomalu jsme zapomněli na čas a jen tak jsme plynuli v přítomnosti. S radostí a lehkostí, prostě jen tak 🌺

Zdeňka

účastníce retreatu v Thajsku

Výlety s Kubou stojí fakt za to. Na třetí vyhlídce jsem myslela, že Kubu uškrtím, ale díky tomu, že mě vyhecoval, jsem překonala samu sebe a vyšlápla na nejvyšší kopec Koh Samui po svých. Díky tomu jsem shodila pár kilo a mám ze sebe lepší pocit. Díky 🙂

Evča

účastníce retreatu v Thajsku

Možná ti ještě hlavou
poletují tyhle otázky

Pokud chceš zažít to pravé dobrodružství, odpojit od starostí a spěchu všedních dní, prozkoumat vietnamskou kulturu, přírodu a místní delikatesy, pak je roadtrip právě pro Tebe!

Roadtrip pořádáme pro dospělé dobrodruhy se srdcem na správném místě, kteří chtějí poznat nové tváře, nepotrpí si na luxus, jsou ready na naprosto odlišnou kulturu, způsoby, mravy, pravidla a nezaleknou se ještěrky v koupelně.

Zkrátka jsou na podobné vlně jako my, milují svobodu a mají chuť objevovat svět takový, jaký skutečně je.

Naše nezávislost spočívá i v tom, s kým cestujeme. Není nám jedno s kým se propojujeme a proto níže naleznete v bodech krátký popis pro koho naše cestování není určeno:

 • pro lidi, kteří očekávají dovolenou jako z cestovky od welcome drinku po celodenní odpočinek na lehátku,
 • pro toho, kdo si neumí představit noc v autobuse, dlouhé přejezdy, někdy i nepohodlné a klimatizované přesuny dodávkami,
 • pro toho kdo si neumí představit cestovat pouze s batohem (příručním zavazadlem),
 • pro toho kdo upřednostňuje komfort před dobrodružstvím,
 • pro ty, kteří mají potřebu stěžovat si od štípnutí komárem po tvrdou matraci, špatnou konstalaci hvězd a kritizováním znepříjemňovat zážitky ostatním,
 • pro ty, kteří nemají společenského ducha, nedokážou přijmout změnu plánu podle ostatních ve skupině (budeme parta a je třeba se sladit),
 • pro negativní, věčně nespokojené a naštvané lidi,
 • pro ty, kteří rádi řeší svůj pohled na veřejné dění (rádi bychom, abyste od mediálních témat naopak vypnuli a užívali si přítomnost bez obav a strachu z budoucnosti).

ANO. Především pro tebe! Naučíme tě být v zahraničí independent. Ať už jsi ostřílený světoběžník anebo to bude tvá první dobrodružnější cesta bez cestovky, celým procesem před i během roadtripu tě krok za krokem provedeme. Po vyplnění přihlášky se Ti ozveme, zodpovíme tvé otázky a provedeme tě celým procesem, který tě dovede až do cílové destinace, kde si tě převezmeme.

Na stříbrném podnose od nás navíc v naší VIP sekci dostaneš vše, co víme a známe. Včetně konkrétních návodů a doporučení na vše, co budeš před cestou i během ní potřebovat. A pro všechny další dotazy tu bude společná chatovací skupina.

Úřady již od účastníků nevyžadují předložení dokladu o očkování nebo negativních výsledků testů na COVID-19. Bližší a aktuální informace najdeš na: https://www.mzv.sk/cestovanie/covid19/obmedzenia-na-hraniciach/ https://www.mzv.cz/hanoi/cz/vizove_a_konzularni_informace/informace_pro_cesty_a_pobyt_ve_vietnamu/ukonceni_omezeni_vycestovat_z_cr_do.htm

Očkování na cestu do Vietnamu není povinné.

Mezi doporučené očkování patří žloutenka A+B, břišní tyfus a tetanus. Tropické nemoci, jako je malárie, horečka dengue a japonská encefalitida se vyskytují zcela ojediněle. Vietnam je bezpečná země.

Měnou Vietnamu je – vietnamský dong (VND). Její kurz lehce kolísá, ale průměrně se pohybuje okolo 1 CZK – 1 083.424 VND (1 EUR – 26132.21 VND). Bližší informace o směně a výběrech se dočtete v členské sekci (po uhrazení rezervačního poplatku).

Věštit z křišťálové koule bohužel neumíme. 🙂 V lednu/januári se však v severním a středním Vietnamu teploty pohybují kolem 25°C a v noci kolem 17°C – samozřejmě záleží na lokalitě. Každopádně běžně v tomto období bývá slunečno a příjemně a zrovna leden je jedním z nejlepších měsíců pro Roadtrip, kdy není ani zima ani hic.

Každopádně ve výše položených horských oblastech jako Sa Pa a Ha Giang může být v noci klidně i kolem 0°C. Takže teplejší oblečení, s kterým pojedete na letiště určitě ještě užijete.

Jelikož je příprava roadtripu dlouhá a nákladná záležitost a náklady se s blížícím se termínem odletu zvyšují, vyhrazujeme si právo nevrátit rezervační poplatek při zrušení účasti 60 dní před začátkem. Je to zároveň i férový čas, kdy se dá sehnat nějaká dobrodružná náhrada.
Kontakt

Máš otázku? Sem s ní.

  Nezávazná přihláška

  Vietnam